Prednja korica izdanja Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja

Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja

690,00 RSD

„Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja sa primerima pojedinačnih akata“ je priručnik za primenu novog ZOSOV-a, sa obrascima onih pojedinačnih akata koji su neophodni za redovno poslovanje osnovnih i srednjih škola i predškolskih ustanova.

Priručnikom su obrađene sledeće oblasti:

1. Prava, obaveze i odgovornosti učenika (odluke i rešenja direktora po prigovoru učenika, vaspitno- disciplinski postupak protiv učenika, obaveze odeljenskog starešine, pravna sredstva protiv prvostepenih akata)
  2. Direktor ustanove i pomoćnik direktora (akti u postupku izbora direktora, ugovor o međusobnim pravima i obavezama sa direktorom ustanove, rešenje o određivanju pomoćnika direktora)
  3. Prava i obaveze zaposlenih u ustanovi (zasnivanje i prestanak radnog odnosa, preuzimanje zaposlenih sa i mimo liste, pravna sredstva protiv prvostepenih rešenja)

Ovaj priručnik pisan je sa namerom da olakša rad sekretarima škola i da omogući brže upoznavanje sekretara i direktora škola sa novim zakonskim rešenjima.

Pročitajte uslove kupovine
Broj strana