Učionica u Beogradu

U petak, 13.12.2019. u 11h održana je radionica na temu „Ekskurzije i nastava u prirodi u osnovnim i srednjim školama“. Ovaj događaj je bio namenjen direktorima i sekretarima prosvetnih ustanova.

Predavač Marijana Krnić, sekretar Muzičke škole, je pred punom učionicom Lyceum iuris-a, govorila o planiranju i realizaciji ekskurzije: ko su nosioci posla, kako se dele zadaci, kako se izrađuju planovi i prikupljaju izveštaji na najproduktivniji i najekonomičniji način. Prošli su kroz ceo postupak organizovanja ekskurzije sa posebnim osvrtom na izbor agencije, odnosno sprovođenje postupka javne nabavke radi izbora agencije, i rešili nedoumice u praksi vezane za način isplate dnevnica nastavnicima, odnosno „naknade za brigu o deci“.

Nakon uvodnog izlaganja predavača, sledila je kafe pauza nakon koje su učesnici kroz pitanja i odgovore, a kasnije i otvorenu diskusiju imali priliku da reše sve dileme i eventualne nedoumice kao i da razmene iskustva sa kolegama iz prakse.

Kako je zaista bilo na radionici govore sledeća iskustva učesnika:

„Veoma profesionalno, lepo koncipiran i organizovan sadržaj seminara. Fokusirano na ključne momente uz jasna i sažeta stručna tumačenja. Odlična dinamika rada i kvalitetna komunikacija.“ – Maja Milosavljević, direktor Muzičke škole

„Radionica je bila konstruktivna i dobili smo odgovore na pitanja koja su nam bila do značaja.“ – Teodora Đokić, psiholog

„Ovo je već drugi seminar koji pohađam u organizaciji Lyceum iuris-a. Izuzetno mi znači njihova podrška, uvek se razjasne mnoge nedoumice koje imam kao direktor. Od velikog značaja je što je uvek jedan od predavača pravnik. Očekujemo sa radošću još ovakvih radionica.“ – Vujačić Gordana, direktor škole

„Odlična radionica. Izvrstan predavač. Dobar propratni materijal i odlična organizacija!“ – Mirjana Nedeljković, profesor

„Zanimljiva radionica. Svideo mi se način organizovanja, propratni materijal, izlaganje predavača, kao i pauza za kafu. Trebalo bi češće organizovati radionice ovakvog tipa.“ – Sandra Otašević, sekretar škole

Zadovoljni odzivima na dosadašnjim događajima vezanim za prosvetno pravo, već sada planiramo nove teme na kojima ćete moći pronaći odgovore na sve postojeće nedoumice i usavršavati znanje.